Apart hotel Warszawa i condo hotel – różnice

Home  /  Noclegi  /  Apart hotel Warszawa i condo hotel – różnice

Apart hotel Warszawa i condo hotel – różnice

apart hotel warszawa

Rynek apart i condo hoteli w Polsce rozwija się coraz prężniej, zwłaszcza w dużych miejscowościach turystycznych i miastach, gdzie pojawia się mnóstwo możliwości biznesowych. Niestety dla wielu osób nazwy te brzmią dość tajemniczo i nieco egzotycznie. Postanowiliśmy zatem wyjaśnić czym jest apart hotel Warszawa, a czym condo hotel zwracając uwagę na istotne różnice, które można między nimi zaobserwować. Jeśli temat wydaje się Wam interesujący, to zapraszamy do czytania dalej.

Czym jest apart hotel Warszawa?

Nazwa apart hotel powstała od połączenia słów „apartament” oraz „hotel”. To obiekty hotelowe oferujące najwyższe standardy i luksusowe warunki wypoczynku. Pierwsze powstały już na początku lat 80. XX w. Wznoszono je głównie w miejscowościach nadmorskich, gdzie kwitła turystyka. Jednak obecnie można je znaleźć we wszystkich większych miastach w Polsce, a już w szczególności w stolicy Warszawy, która nie dość, że cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów, to na dodatek stanowi ogromne centrum biznesowe. Apart hotel Warszawa najczęściej ma postać dość sporego kompleksu mieszkaniowego, na który składają się: jedna lub dwie sypialnie, salon, kuchnia lub aneks kuchenny oraz łazienka. Jest więc to w pełni wyposażone i elegancko urządzone miejsce noclegowe, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających gości. Apart hotele dostępne są w opcji krótko- oraz długoterminowego wynajmu. Koszt ich najmu jest porównywalny z wynajęciem pokoju w hotelu, chyba że mamy do czynienia z luksusowym obiektem, to wtedy stawki są sporo wyższe. Co więcej, w luksusowym apart hotelu w Warszawie można liczyć na całodobową obsługę recepcji, dostęp do atrakcji znajdujących się na terenie budynku np. sauna, basen oraz codzienne sprzątanie pokojów i wymianę ręczników. Stanowią idealne rozwiązanie, gdy wybieramy się w kilkudniową podróż biznesową/delegację, wyjeżdżamy na urlop ze znajomymi lub rodziną bądź też szukamy miejsca, które zapewni wszelkie wygody na czas remontu/przeprowadzki.

Czym jest condo hotel?

Wiemy już, czym jest apart hotel Warszawa, to teraz przyszedł czas na objaśnienie znaczenia terminu condo hotel. To nic innego jak ogromny obiekt hotelowy, w którym każdy pokój może należeć do innego właściciela. Inwestorzy wnoszą budynki, a następnie umożliwiają osobom z zewnątrz współfinansowanie inwestycji poprzez kupno wybranego przez nich mieszkania. Naturalnie, jeśli będą je wynajmować, to zaczną czerpać z nich zyski. Mogą również nieodpłatnie z nich korzystać, ale tylko przez kilka dni i w ustalonym z inwestorem terminie. W większości przypadków condo hotele wznoszone są przez znane i bardzo duże sieci hotelarskie, więc oferowane w nich standardy utrzymane są na bardzo wysokim poziomie. Ich wyposażenie, jakość obsługi oraz cena za wynajem są porównywalne do tych obecnych w tradycyjnych hotelach oraz apart hotelu Warszawa. Niemniej jednak, między tymi dwoma obiektami można dostrzec wyraźną różnicę związaną z branżą inwestorską.

Inwestowanie w apart hotel Warszawa i condo hotel – różnice

Z racji tego, że apart hotele Warszawa i condo hotele cieszą się coraz większą popularnością, mnóstwo osób zaczyna w nie inwestować. To doskonałe rozwiązanie, które może przynieść sporo dochodów, jednak trzeba mieć na uwadze pewną istotną kwestię. Będąc właścicielem apart hotelu Warszawa zyskujemy znacznie więcej możliwości. Możemy urządzić mieszkanie według własnego pomysłu i skorzystać z niego w dowolnie wybranym terminie. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przekształcić je we własne mieszkanie i się do niego przenieść na stałe. Niestety minus jest taki, że cena za wynajem i skorzystanie z obsługi może być znacznie wyższa niż w condo hotelu. Właściciel pokrywa także wydatki związane z remontem, obsługą serwisu sprzątającego, naprawami itp. Poza tym na terenie apart hoteli rzadko funkcjonują restauracje, więc trzeba samodzielnie przyrządzać posiłki lub jeść na mieście. Natomiast kupując pokój w condo hotelu nie mamy żadnego wpływu na to jak zostanie ono urządzone. Poza tym możemy w nim przebywać jedynie przez kilka dni w roku i to w terminie ustalonym z inwestorem. Służy ono głównie generowaniu zysku, więc nie można przekształcić go we własne mieszkanie. Plusy jednak są takie, że za pobyt płaci się mniej, a obsługa stoi na naprawdę wysokim poziomie. Condo hotele oferują wszelkie udogodnienia, a za remonty, serwis czy naprawę koszty pokrywa inwestor, a nie właściciel pokoju.

Chcesz wynająć apart hotel Warszawa? Jeżeli tak, to polecamy ci residencestandrews.pl. To obiekt hotelowy położony w centrum Warszawy, który oferuje naprawdę wysokie standardy obsługi i wygodne pokoje!

Możliwość komentowania Apart hotel Warszawa i condo hotel – różnice została wyłączona
Comments are closed.