Apartament a hotel

Home  /  Obiekty  /  Apartament a hotel

Apartament a hotel

by Karolina Malicka sierpień 20, 2020
Apartament a Hotel

W miejscowościach turystycznych oraz w miastach o dużym znaczeniu gospodarczym i politycznym znajduje się wiele różnorodnych obiektów noclegowych. Najmocniej rozwiniętą bazą noclegową mogą poszczycić się miasta, w których znajduje się wiele atrakcji turystycznych, zarówno, jeśli chodzi o zabytki, nowoczesne obiekty rozrywkowe, jak i ukształtowanie terenu i obecność zbiorników wodnych. Jeśli chodzi o obiekty noclegowe, z których korzystamy najczęściej, prym wiodą hotele, chociaż w górach czy nad morzem ogromnym zainteresowaniem cieszą się również pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne oraz prywatne kwatery. Natomiast w dużych miastach nieustannie konkurują ze sobą hotele i apartamenty. Apartament a hotel – czym różnią się te obiekty?

Standardowe pokoje hotelowe

Hotel to obiekt przeznaczony do tymczasowego zamieszkiwania. Z usług hotelowych zazwyczaj korzystają osoby przyjezdne, choć nie jest to regułą. Zdarza się, że mieszkaniec miasta boryka się z problemami rodzinnymi albo remontuje mieszkanie, przez co zmuszony jest przenieść się na jakiś czas do hotelu. W pokoju hotelowym trudno jest stworzyć warunki domowe, ogranicza nas niewielka przestrzeń, brak urządzeń niezbędnych do codziennego funkcjonowania (np. pralki, kuchenki), a także fakt, że w tym samym czasie w obiekcie znajduje się wielu innych gości hotelowych.

Wyposażenie pokoju hotelowego

Standardowy pokój hotelowy to po prostu pokój z łazienką, zazwyczaj również z niewielkim przedsionkiem. W przedsionku znajduje się wieszak na ubrania lub szafa, w łazience kabina prysznicowa, toaleta i umywalka, a w pokoju łóżko, szafki nocne, biurko lub stolik, krzesła lub fotele. Oczywiści im wyższy standard hotelu, tym bogatsze wyposażenie pokoju i wyższa jakość mebli i sprzętów. Mimo to w zestawieniu apartament a hotel nadal wygrywa ten pierwszy.

Czym apartament różni się od pokoju hotelowego?

Apartament zajmuje zdecydowanie większą powierzchnię niż pokój hotelowy i składa się z większej ilości pomieszczeń. W apartamencie zdecydowanie łatwiej jest stworzyć domową atmosferę, ponieważ przypomina zwykłe mieszkanie. Mamy tam salon, kuchnię (lub aneks kuchenny), sypialnie, łazienkę. Na uwagę zasługuje również ilość sprzętów. Apartament zapewnia nie tylko wygodny nocleg, ale nadaje się do zamieszkiwania w ciągu dnia.

W apartamencie można pracować, przyjmować gości, gotować, robić pranie dla całej rodziny. Z tego powodu apartamenty doskonale nadają się dla rodzin z dziećmi, ale również grup przyjaciół czy pracownik oddelegowanych do wykonywania obowiązków zawodowych poza miejscem zamieszkania. Oczywiście bez trudu znajdziemy również apartamenty dla gości pojedynczych.

Apartament a hotel – które rozwiązanie jest lepsze?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Oczywiście zdecydowanie większy komfort zapewnia apartament, jednak nie dla wszystkich gości intymna atmosfera, duża powierzchnia i ilość sprzętów są czynnikami decydującymi o wyborze noclegu. Niekiedy dużo ważniejsza okazuje się lokalizacja obiektu noclegowego, jakość obsługi, ilość i rodzaj atrakcji hotelowych oraz oczywiście cena.

Możliwość komentowania Apartament a hotel została wyłączona
Comments are closed.