Atrakcje w Bielsku – co warto zobaczyć?

Home  /  Ciekawostki  /  Atrakcje w Bielsku – co warto zobaczyć?

Atrakcje w Bielsku – co warto zobaczyć?

by Karolina Malicka sierpień 8, 2020
Atrakcje w Bielsku

Turyści, którzy planują podróż w Beskidy, zazwyczaj szukają noclegu w miejscowościach typowo turystycznych, takich jak Szczyrk czy Wisła. Pod uwagę brane są również Brenna, Ustroń i Istebna. Bielsko-Biała znajduje się w niedalekiej odległości od wspomnianych miejscowości, co sprawia, że stanowi doskonały punkt wypadowy dla tych, którzy chcą spędzić urlop w Beskidzie Śląskim. Warto przy tym zaznaczyć, że atrakcje w Bielsku nie są związane jedynie z tematem wędrówek górskich.

Najlepsze atrakcje w Bielsku

Góra Szyndzielnia i kolej linowa Szyndzielnia

Górę Szyndzielnię powinien odwiedzić każdy, kto planuje podróż do Bielska -Białej. Jest to wyjątkowo malownicza góra, na której znajdują się łączące szczyty szlaki o różnym stopniu trudności. Na szczycie znajduje się schronisko. Na górę można się wspiąć bądź wjechać kolejką, co stanowi kolejną atrakcję dla osób przebywających w tym regionie. Wjazd na górę to możliwość podziwiania panoramy miasta. Długość trasy wynosi 1810 metrów. Warto dodać, że kolejka została przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.

Grodzisko

Omawiając atrakcje w Bielsku nie sposób pominąć Grodziska, czyli pozostałości średniowiecznej osady rolniczej, produkcyjnej i warownej. Grodzisko prawdopodobnie powstało w XII wieku. Dziś stanowi najstarszy zachowany ślad organizowanego osadnictwa na terenie Bielska. Zlokalizowane jest przy ulicy Pod Grodziskiem.

Zamek Książąt Sułkowskich

Zamek, choć wzniesiony w XIV wieku, był wielokrotnie rozbudowywany i przekształcany, co sprawiło, że dawne cechy stylowe uległy zatarciu. Niemniej potężny obiekt zachwyca swoim wyglądem i dobrze współgra ze stylistyką współczesnych budynków. W Zamku Książąt Sułkowskich znajduje się Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej.

Rynek i sąsiadujące uliczki

Jako najlepsze atrakcje w Bielsku zakwalifikowane zostały liczne zabytkowe budynki, ale również Rynek znajdujący się w centrum średniowiecznego Bielska. Architektura tego miejsca przywodzi na myśl inne słynne place w polskich miastach, które powstały mniej więcej w tym samym okresie. Rynek w Bielsku ma klasyczny układ. Otoczony jest murowanymi kamienicami (z XVII i XVIII wieku), które zastąpiły dawne drewniane zabudowania. Od Rynku biegną prostopadle wąskie, klimatyczne uliczki, które zachęcają do spacerowania i poznawania urokliwych zakątków miasta. Ci, którzy chcieliby spędzić tu nieco więcej czasu, bez trudu znajdą nocleg w centrum miasta. Oczywiście osoby, które wolą zatrzymać się z dala od miejskiego zgiełku, również bez problemu znajdą nocleg usytuowany na obrzeżach Bielska.

Dom Tkacza

Dom Tkacza to drewniany budynek, stanowiący oddział Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej. Znajduje się tam odtworzone mieszkanie i warsztat pracy bielskiego sukiennika, a także wystawa etnograficzna prezentująca stroje ludowe ze śląsko-małopolskiego pogranicza.

Możliwość komentowania Atrakcje w Bielsku – co warto zobaczyć? została wyłączona
Comments are closed.