Atrakcje w Warszawie

Home  /  Miejsca  /  Atrakcje w Warszawie

Atrakcje w Warszawie

by Karolina Malicka luty 23, 2018 Tag
Atrakcje w Warszawie

Atrakcje w Warszawie – czy rzeczywiście atrakcyjne?

Na wycieczkę do Warszawy, której celem będzie zwiedzenie ważnych zabytków, przynajmniej raz w życiu powinien wybrać się każdy. Dlaczego? Ponieważ Warszawa jest stolicą Polski, miastem największym w naszym kraju, a przy tym z tragiczną historią. Atrakcje w Warszawie to oczywiście nie tylko zabytki. Tylko czy te najmocniej reklamowane, rzeczywiście są atrakcyjne?

Atrakcja turystyczna – co to takiego?

Słów atrakcyjny/atrakcyjna używamy bardzo często w odniesieniu do osób, promocji w sklepach, wycieczek i wielu innych. Utarło się również sformułowanie „atrakcja turystyczna”. Co dokładnie oznacza? Atrakcją turystyczną nazywamy obiekty (budowle, pomniki), miejsca (muzea, parki, place i ulice) oraz wszystko to, co warto zwiedzić/zobaczyć, w czym uczestniczyć (ważne wydarzenia), ponieważ jest w jakiś sposób interesujące, niezwykłe, odmienne. Zwiedzanie atrakcji ma charakter rozrywkowy, ale często również naukowy.

Największe atrakcje w Warszawie

Dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym atrakcją jest już sam wyjazd do Warszawy. Dorośli podchodzą do tego spokojniej i krok po kroku ustalają plan zwiedzania. Oczywiście uwzględniają w nim największe atrakcje w Warszawie.

Do największych atrakcji należą miejsca ważne historycznie. Dyskusje na temat, czy te atrakcje rzeczywiście są atrakcyjnie, właściwie nie mają racji bytu. Zatem plan wycieczki do Warszawy obejmuje zazwyczaj centralną część miasta i znajdujące się tam zabytkowe obiekty, a w szczególności:

  • Rynek Starego Miasta,
  • Muzeum Warszawy,
  • Plac Zamkowy oraz Kolumnę Zygmunta II Wazy,
  • Zamek Królewski,
  • Teatr Wielki,
  • Łazienki Królewskie

Mimo, że te miejsca/budynki niemal sąsiadują ze sobą, dokładne ich zwiedzenie w ciągu jednego dnia nie jest możliwe. A jeśli turyści chcą zobaczyć także inne atrakcje w Warszawie, konieczny będzie nocleg. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat atrakcji w Warszawie koniecznie przeczytaj tekst pod tym linkiem.

Inne ciekawe miejsca w Warszawie

Do chętnie odwiedzanych miejsc w stolicy Polski należą również te, które wiążą się z nauką i rozwojem najnowszych technologii. Najważniejszym jest Centrum Nauki Kopernik. Jego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Wizyta w Centrum to jednocześnie nauka, jak i doskonała rozrywka dla całych rodzin.

Plan zwiedzania Warszawy obejmuje zazwyczaj także Pałac Kultury i Nauki, czyli najwyższą budowlę w Polsce. W Pałacu znajdują się prywatne firmy, kina, teatry, muzea, uczelnie, odbywają się tam różnorodne targi i wystawy. Dokładne zwiedzanie Pałacu zajmuje dużo czasu, ale z pewnością nie jest to atrakcja przereklamowana.

Możliwość komentowania Atrakcje w Warszawie została wyłączona
Comments are closed.