Hotel a mieszkanie

Home  /  Ciekawostki  /  Hotel a mieszkanie

Hotel a mieszkanie

Hotel a mieszkanie

Hotel a mieszkanie do wynajęcia – różnice

Niegdyś mieszkanie do wynajęcia kojarzyło się jedynie z możliwością zamieszkania w takim miejscu na rok, dwa czy dłużej. Obecnie coraz częściej możemy spotkać się z ofertą wynajęcia mieszkania na czas pobytu wakacyjnego. Czy warto? Czy takie mieszkanie ma szansę przebić usługi hotelowe? Hotel a mieszkanie – które rozwiązanie jest lepsze?

Klienci mają różne gusta i potrzeby

To, co jednemu będzie się podobało, na drugim nie zrobi najmniejszego wrażenia. To naturalne i trudno rozpatrywać, kto w danej sytuacji ma rację. Jedni wolą mieszkać w hotelu, inni w wynajmowanych mieszkaniach. Jedni i drudzy mają do tego prawo. Nie da się jasno powiedzieć, które rozwiązanie jest lepsze. Da się natomiast wskazać, jakie różnice występują w zestawieniu hotel a mieszkanie do wynajęcia, co być może niektórym ułatwi wybór.

Hotel a mieszkanie – atmosfera

Jeśli chodzi o hotel, wiele zależy od tego, jakie standardy spełniają oferowane pokoje. Jeśli pomieszczenia są urządzone z klasą, ściany wyciszone, a mieszkańcy mają dostęp do niezbędnych sprzętów, takich jak telefon, suszarka do włosów czy deska do prasowania, można założyć, że stworzenie rodzinnej, intymnej atmosfery jest możliwe. Jeszcze lepiej, gdy w hotelu można wynająć apartament, tak jak w Residence St. Andrew’s Palace. Niemniej jednak po opuszczeniu apartamentu i tak jesteśmy narażeni na kontakt z innymi gośćmi. W wynajmowanym mieszkaniu panuje nieco inna, mniej „hotelowa” atmosfera. Nie jesteśmy jednymi z setek innych gości, a w danej chwili jedynymi mieszkańcami. Nie mamy styczności z obsługą hotelową.

Hotel a mieszkanie – obsługa

W powyższym punkcie brak obsługi hotelowej został uznany jako zaleta wynajmowanego mieszkania. Tymczasem obsługa bywa niezwykle pomocna. Może udzielić wskazówek, jak dotrzeć do danego miejsca, dostarczyć posiłek, zamówić taksówkę a nawet kupić bilet lotniczy. Możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu to duże ułatwienie. Ponadto pamiętajmy, że obsługa hotelowa sprząta nasze pokoje i dostarcza wodę. W wynajmowanym mieszkaniu nie mamy takiego luksusu.

Hotel a mieszkanie – dodatkowe atrakcje

Mieszkanie może być wyposażone w nowoczesne sprzęty, ale mieszkańcy nie mogą skorzystać z niczego, co znajduje się na zewnątrz pomieszczeń, bo i zwykle nic tam nie ma. Tymczasem w hotelu może znajdować się basen, salon piękności, fryzjer, kręgielnia, sala zabaw dla dzieci i przede wszystkim restauracja. Co prawda w apartamencie można samemu przygotować posiłek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zjeść go w hotelowej restauracji.

Możliwość komentowania Hotel a mieszkanie została wyłączona
Comments are closed.