Kąpieliska w Warszawie i okolicach

Home  /  Miejsca  /  Kąpieliska w Warszawie i okolicach

Kąpieliska w Warszawie i okolicach

kąpieliska w Warszawie

Bezpieczne kąpieliska w Warszawie i okolicach

Wakacyjny czas to okres intensywnej eksploracji kąpielisk. W upalne, letnie dni kąpiel chłodzi i relaksuje. Wypady nad wodę to doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. A dla leniwych wystarczy kawałek plaży, koc i krem z wysokim filtrem. W przypadku basenu nie ma mowy o plaży, ale zbiorniki wodne umożliwiają plażowanie a także szaleństwa na skuterach, rowerach wodnych, kajakach i motorówkach. Które kąpieliska w Warszawie odwiedzane są najchętniej?

Kąpieliska w Warszawie i niedalekim sąsiedztwie

Oczywiście atrakcyjniejszą formą spędzania wolnego czasu byłby choćby kilkudniowy wyjazd nad morze czy w góry, ale nie wszyscy mogą sobie na taki pozwolić. Natomiast jednodniowy wypad nad wodę to świetny sposób na choćby chwilową przerwę od pracy i regenerację sił. Kąpieliska w Warszawie to głównie miejsca przy rzece Wiśle, ale w niedalekim sąsiedztwie nie brakuje znacznie większych i atrakcyjniejszych zbiorników wodnych. Poniżej kilka najciekawszych.

Jeziorko Czerniakowskie

Jeziorko Czerniakowskie znajduje się w odległości 9 km na południe od centrum stolicy. Na plaży znajduje się strefa sportu, a bezpieczeństwa pilnują ratownicy WOPR.

Jeziorka Bielawskie

Kąpielisko znajduje się pod Konstancinem-Jeziorną, w odległości około 18 km od centrum Warszawy w starorzeczu Wisły. Wstęp na plażę jest bezpłatny, a kąpieli mogą zażywać zarówno osoby umiejące pływać, jak i laicy.

Glinianki w Zielonce

Kąpielisko położone jest w odległości 18 km od centrum Warszawy. Znajduje się w miejscu dawnej kopalni, dzięki czemu woda ma wyjątkowy kolor. Glinianki mają dość niestabilne dno, dlatego bardzo ważne jest, by kąpieli zażywać wyłącznie w wydzielonych do tego miejscach.

Plaża miejska nad Świdrem

Typowa, piaszczysta i czyta plaża mieści się w Otwocku i Józefowie. Niewątpliwą zaletą jest otoczenie kąpieliska – piękne, mieszane lasy.

Kąpielisko „Dzika Plaża”

Kąpielisko zlokalizowane jest nad Zalewem Zegrzyńskim. Plaża w Nieporęcie jest bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem. Plaża jest dzika tylko z nazwy, bo obecnie to nowoczesny, atrakcyjny obiekt, wyposażony w place zabaw, siłownię, alejki spacerowe.

Możliwość komentowania Kąpieliska w Warszawie i okolicach została wyłączona
Comments are closed.