Mieszkania w Warszawie

Home  /  Miejsca  /  Mieszkania w Warszawie

Mieszkania w Warszawie

Mieszkania w Warszawie

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania w Warszawie?

Warszawa – miasto oferujące doskonałe warunki do życia i mnóstwo perspektyw. Dlatego nie dziwi fakt, że tak wiele młodych osób chce w nim zamieszkać. Oczywiście pomysł jest świetny, ale zanim spakujesz walizkę, znajdź mieszkanie. Rozpocznij poszukiwania odpowiednio wcześniej, bo wtedy zwiększysz swoje szanse na znalezienie idealnego mieszkania w Warszawie. Zwróć też uwagę na kilka kluczowych elementów, które przełożą się na wygodę jego użytkowania.

Na te aspekty zwróć uwagę szukając mieszkania w Warszawie:

  • Lokalizacja

Podstawowy wyznacznik twoich poszukiwań powinna stanowić lokalizacja. Chyba nie chcesz mieszkać na obrzeżach miasta i codziennie dojeżdżać na jego drugi koniec na zajęcia czy do pracy? Dlatego zanim podejmiesz decyzję, sprawdź adres lokalu i odnajdź go na mapie, by zorientować się, gdzie on mniej więcej się mieści.

  • Otoczenie

Przyjrzyj się bliżej otoczeniu. Bliskość sklepów, przystanków autobusowych, szkół, galerii handlowych itp. stanowi duży atut, który z czasem docenisz. Mając je wszystkie w zasięgu ręki, nie będziesz tracić czasu ani pieniędzy, bo przecież bilety kosztują, na dojazdy. Zorientuj się także, jakie opinie krążą o dzielnicy, w której chcesz zamieszkać. Dowiedz się, czy jest cicha, spokojna i bezpieczna.

  • Zorientuj się w połączeniach komunikacyjnych

Jeżeli zamierzasz poruszać się po stolicy głównie komunikacją miejską, to zwróć uwagę na to, czy w pobliżu twojego potencjalnego miejsca zamieszkania kursują autobusy, tramwaje, metro lub pociągi. Rzuć okiem na rozkład jazdy każdego z nich. Dzięki temu zyskasz informacje na temat ilości odbywanych przez nie kursów i ich godzin.

  • Umów się na oględziny

Wybieranie mieszkania w Warszawie w ciemno to nie najlepszy pomysł. Jeżeli wcześniej nie dokonasz oględzin, to nie będziesz wiedzieć, czego się spodziewać. Dlatego najlepiej od razu, gdy spodoba ci się jakaś nieruchomość, umów się na spotkanie z właścicielem i się na nie pofatyguj (nawet jeżeli trzeba będzie przejechać dziesiątki czy setki kilometrów). Na miejscu sprawdź stan mebli, instalacji, podłogi, drzwi, wyposażenia itp.

  • Przejrzyj dokumentację

Spotkanie z właścicielem mieszkania w Warszawie to także dobra okazja, by przejrzeć dokumentację lokalu. Przeanalizuj treść Księgi Wieczystej i aktu notarialnego, by ustalić, czy osoba podająca się za właściciela lokalu, rzeczywiście nim jest. Spytaj również, czy lokal nie jest obciążony hipoteką lub czy nie roszczą sobie do niego praw osoby trzecie. Warto także poprosić o okazanie zaświadczeń potwierdzających, że właściciel nie zalega z płatnościami za rachunki.

Możliwość komentowania Mieszkania w Warszawie została wyłączona
Comments are closed.