Największe gwiazdy Orange Warsaw Festival 2016

Home  /  Wydarzenia  /  Największe gwiazdy Orange Warsaw Festival 2016

Największe gwiazdy Orange Warsaw Festival 2016

występ muzyczny na festiwalu

Orange Warsaw Festival to doroczny festiwal muzyczny, odbywający się od 2008 r. Jego tytularnym sponsorem jest firma Orange, jednak od 2013 r. organizacją i jego promocją zajmuje się przedsiębiorstwo Rochstar Events. Odbywa się na Stadionie Narodowym i jest jedną z największych imprez muzycznych, nie tylko w Warszawie ale i w Polsce. Co roku przybywa na niego tysiące fanów, którzy chcą usłyszeć największe przeboje gwiazd. Zestaw artystów każdego roku się zmienia, a tegoroczny wygląda naprawdę imponująco, więc postanowiliśmy napisać o nim kilka słów. Kogo możecie się spodziewać na scenie 3 i 4 czerwca? Tego dowiecie się z dalszej części artykułu.

Lana Del Ray – to artystka światowego formatu, która wystąpi 3 czerwca. To ikona stylu i prawdziwa gwiazda, którą znamy m.in. z takich przebojów jak „Born to Die”, „Summertime Sadness”, „Blue Jeans”. Jej piosenka promowała także film „Wielki Gatsby”. Muzyka, którą tworzy i styl, jaki reprezentuje swoim wyglądem nawołują do starego hollywoodzkiego stylu z lat 50. i 60. Na jej piosenki składają się teksty o miłości oraz stonowane, spokojne acz mocno dopracowane melodie.

Skrillex – pojawi się podczas drugiego dnia festiwalu. Pod tym pseudonimem występuje 28-letni Sonny John Moore, który zrewolucjonizował muzykę elektroniczną. To producent i współautor wielu przebojów najpopularniejszych światowych gwiazd estrady m.in. Justina Biebera, Korn, Ellie Gulding, Elliphanta, Damiana Marleya. Kojarzony z dubstepem. Karierę zaczynał w zespole, jednak zdecydował się na karierę solową, co okazało się świetną decyzją.

Editors – wystąpią 4 czerwca. To post-punkowa grupa, która zadebiutowała 11 lat temu. Ich twórczość reprezentuje indie-rock a oni sami porównywani są do bardzo popularnej grupy Joy Division. Ich występ to prawdziwa gratka dla fanów rocka. Miejmy nadzieję, że podczas festiwalu usłyszymy ich największe przeboje, a więc „Papillon”, i „You Don’t Know Love”.

Die Antwoord – ich występ odbędzie się 3 czerwca. To południowoafrykańska grupa, która pchodzi z Kapsztadu. Tworzą różno kulturową muzykę, a ich koncerty to prawdziwe wydarzenia, które potrafią nieźle zaskoczyć. Grupę tworzą trzy osoby Ninja, Yo-Landi oraz DJ Hi-Tek. Ci, którzy wybiorą się na ich koncert mogą oczekiwać niesamowitych wrażeń, oryginalnych pomysłów i nietuzinkowych wizerunków.

Tom Odell – to 26-letni wokalista i pianista, który już niedługo wyda swój kolejny album. Zadebiutował trzy lata temu, ale dopiero niedawno zrobiło się o nim naprawdę głośno. Jak na młody wiek to bardzo dojrzały artysta, który tworzy przemyślane i chwytające za serce kompozycje. Pewnie jego fani podczas festiwalu będą mogli usłyszeć takie kawałki jak „Another Love” oraz „I Know”. Tom Odell wystąpi podczas pierwszego dnia festiwalu.

Skunk Anansie – to angielska grupa rockowa, która istnieje na rynku już 22 lata! Jej najbardziej znaną postacią jest Skin. W ich twórczości można znaleźć elementy pop, alternatywnego rocka, dance, heavy metalu, indie rocka i muzyki klubowej. Ich występy pełne są energii i żywiołowości. Na pierwszy plan wybija się także charakterystyczny głos wokalistki. Zespół reaktywowano 8 lat temu, co okazało się doskonałym pomysłem, bo ich muzyka wciąż ma spore grono odbiorców.

Oprócz wyżej wymienionych na scenie pojawią się również: XXANAXX, MO, Daughter, Julia Marcell i SchoolBoy Q. Jak zatem widać lista wykonawców robi ogromne wrażenie, a to jeszcze nie koniec.

Możliwość komentowania Największe gwiazdy Orange Warsaw Festival 2016 została wyłączona
Comments are closed.