Najwyższe budynki w Warszawie

Home  /  Obiekty  /  Najwyższe budynki w Warszawie

Najwyższe budynki w Warszawie

budynki w warszawie

Stolica to miasto, w którym nie brak budynków, których wysokość przekracza 65 m. Większość z nich to wieżowce, ale można też spotkać i świątynie. W sumie da się ich wymienić około pięćdziesięciu, jednak my postanowiliśmy wspomnieć o kilku z nich. Niżej prezentujemy wam najwyższe budynki w Warszawie wraz z krótką notką na temat każdego z nich. Przyjemnej lektury!

 

Najwyższe budynki w Warszawie – zestawienie wybranych obiektów:

  • Pałac Kultury i Nauki – pewnie dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że znalazł się na szczycie naszej listy. Wzniesiony w latach 1952-1955 przy pl. Defilad 1. Ma 237 m wysokości i posiada 42 kondygnacje. Był darem narodu radzieckiego dla Polski. Pomysł jego budowy zaproponował Józef Stalin.
  • Warsaw Spire – to kompleks trzech budynków znajdujących się przy placu Europejskim 1, 2 oraz 6. Oficjalnie oddany do użytku w 2016 r. Składają się na niego: 180-metrowy wieżowiec (z iglicami ma 220 m) oraz usytuowane po bokach dwa budynki, z których każdy ma wysokość 55 m. To najwyższy w Polsce biurowiec z parkingiem podziemnym mogącym pomieścić 1000 samochodów.
  • Warsaw Trade Tower – warszawski wieżowiec usytuowany przy ul. Chłodnej 51. Powstał pod koniec lat 90. XX w. Wzniesiony przez koreańską firmę Daewoo. Ma 208 m wysokości, przy czym dach sięga na wysokość 184 m. W sumie ma 45 kondygnacji, z czego trzy znajdują się pod ziemią. W latach 2015-2016 poddano go dość licznym modernizacjom.
  • Q22 – omawiając nadzwyczaj wysokie budynki w Warszawie nie mogliśmy nie wspomnieć i o tym obiekcie. Już sama nazwa mocno zwraca na niego uwagę, ale to nie wszystko. To 195-metrowy wieżowiec, który w latach 2013-2016 powstał w miejscu dawnego hotelu sieci Mercure. Co ważne, do jego wzniesienia po części użyto materiałów odzyskanych z rozbiórki hotelu.
  • Złota 44 – kolejny wieżowiec, tym razem mieszkalny, zlokalizowany w dzielnicy Śródmieście. Jego budowa trwała 5 lat – od 2008 do 2013 r., niestety ze względu na problemy finansowe inwestora nie został w pełni ukończony. Niemniej w 2014 r. pojawili się nowi nabywcy, którzy zobowiązali się do ukończenia prac w luksusowym apartamentowcu. Ma 192 m wysokości i jest najwyższym budynkiem mieszkalnym nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej. Na jego terenie mają powstać m.in. sauna, basen, centrum spa, klub fitness oraz taras widokowy.
  • Rondo 1 – ostatni obiekt na naszej liście, w której wymieniamy najwyższe budynki w Warszawie. To zlokalizowany przy rondzie ONZ wieżowiec biurowy, który ma 40 kondygnacji i nieco ponad 190 m wysokości. Oddany do użytku w 2006 r.
Możliwość komentowania Najwyższe budynki w Warszawie została wyłączona
Comments are closed.