Nietypowe miejsca w Warszawie, o których istnieniu nie miałeś pojęcia

Home  /  Miejsca  /  Nietypowe miejsca w Warszawie, o których istnieniu nie miałeś pojęcia

Nietypowe miejsca w Warszawie, o których istnieniu nie miałeś pojęcia

by Karolina Malicka Październik 13, 2016 Tag ,,
miejsca w warszawie

Warszawa to wspaniałe miasto, w którym pełno jest niezwykłych i mało znanych miejsc. Jeśli masz już dość popularnych atrakcji, to proponujemy ci wybrać się właśnie do nich. Ich ilość jest całkiem spora, więc jest w czym wybierać. Postanowiliśmy nieco ułatwić ci zadanie i przygotować listę obejmującą nietypowe miejsca w Warszawie. To tylko kilka propozycji, ale być może któraś z nich przypadnie ci do gustu.

Nietypowe atrakcje i miejsca w Warszawie

  • Schody do nieba – znajdziesz je na Bielanach, przy Klasztorze oo. Kamedułów na ul. Dewajtis 5. Mają kształt materiału genetycznego DNA. Ich widok robi ogromne wrażenie. Rzeźba powstała na pamiątkę snu św. Romualda, w którym zobaczył on białych mnichów wstępujących do nieba po schodach.
  • Weles – to koktajlbar znajdujący się na ul. Nowogrodzkiej 11. Nie jest oznaczony żadnym szyldem, ale z pewnością uda ci się do niego trafić. To bardzo tajemnicze i klimatyczne miejsce, które swoją nazwę zawdzięcza słowiańskiemu bogowi magii, muzyki i dostatku. Podaje się w nim przepyszne drinki.
  • Antykwariat Grochowski – miejsce, które obowiązkowo powinieneś odwiedzić, jeżeli kochasz książki. Znajdziesz tam mnóstwo perełek, od których nie będziesz mógł oderwać wzroku. W zbiorach znajduje się ponad 100 tys. tytułów, 20 tys. pocztówek, płyt, kaset i mnóstwo innych.
  • Służew nad Dolinką – to Tor Wyścigów Konnych, który wyróżnia się cudownym krajobrazem. Niedaleko płynie rzeczka, można też znaleźć liczne mostki i blokowiska – jednym słowem to idealna opcja na spacer lub przejażdżkę rowerową.
  • Park Szczęśliwicki – to obiekt, z którego można podziwiać panoramę Warszawy. Idealne miejsce na odpoczynek, zwłaszcza jeśli lubisz pływać.
  • Soho Factory – to odnowione budynki fabryki na Pradze. Swoim wyglądem przypominają dawne kamienice. Na ich terenie znajdują się: pracownie architektoniczne, galerie sztuki, Muzeum Neonów (dowiedz się więcej o tym miejscu w Warszawie), restauracje a nawet sala wystawienniczo-koncertowa. To miejsca w Warszawie, w których nuda ci nie grozi!
  • Espresso bar „Dobro & dobro” – to najmniejsza kawiarnia w całej Polsce. Ma niecałe 6m2 wielkości. Gdzie ją znajdziesz? Przy ul. Puławskiej 11.
  • „Pokój na lato” – to hotel dla roślin. Tak, dla roślin! To miejsce, gdzie możesz zostawić, na czas wyjazdu, swoje kwiaty pod opieką wyszkolonej kadry.
  • Miau Cafe – jeżeli uwielbiasz koty, to koniecznie musisz wybrać się do tego lokalu. Dlaczego? Bo spędzony w nim czas umila gościom siedem kotów! Z miłą chęcią potowarzyszą ci, gdy będziesz pił filiżankę ulubionej kawy bądź delektował się wybornym deserem.
Możliwość komentowania Nietypowe miejsca w Warszawie, o których istnieniu nie miałeś pojęcia została wyłączona
Comments are closed.