Niezapomniany długi weekend w Warszawie

Home  /  Ciekawostki  /  Niezapomniany długi weekend w Warszawie

Niezapomniany długi weekend w Warszawie

długi weekend

Warszawa jest przepięknym miastem.

To nie tylko stolica naszego kraju, ale także metropolia znana z luksusu i wygód. Tutaj naprawdę można przeżyć niezapomniany długi weekend, czy urlop. Warto zwiedzić całe miasto, bo naprawdę jest tutaj dokąd się wybrać, co zwiedzać, ale przede wszystkim miło spędzić czas. Zaplanowanie takiej wyprawy to łatwa sprawa. Najlepiej zatrzymać się na nocleg za przykład w Rezydencji Świętego Andrzeja miejscu położonym tuż obok serce Warszawy, skąd wszędzie jest naprawdę  blisko: do Dworca Centralnego, jak również Starówki, no i na zakupy.

Aby przeżyć taki niezapomniany długi weekend w Warszawie należy go uprzednio zaplanować, chociaż nie jest powiedziane, iż spontaniczne decyzje mogą być nieudane. Być może trzy dni nie wystarczą, żeby zobaczyć wszystko, jednak zawsze przecież można wrócić. Turyści są rozkochani w Starówce, warto poświęcić jej co najmniej dwa dni i zwiedzić najważniejsze obiekty. Zamek Królewski jest tutaj obowiązkowy. Niezwykle ważnym obiektem jest Katedra świętego Jana, a także Kanonia, Kolegium Jezuickie oraz zespół murów miejskich z barbakanem.

Należy zwrócić uwagę na przepiękne kamieniczki, które w większości zostały doskonale zrekonstruowane po zniszczeniach z drugiej wojny światowej. Najpiękniejsze i najważniejsze zresztą położone są tuż przy ulicy Świętojańskiej oraz ulicy Wąski Dunaj. Starówka robi naprawdę niesamowite wrażenie i nie można stwierdzić, że było się w Warszawie nie odwiedziwszy tego wspaniałego miejsca. Warto zatrzymać się gdzieś tutaj na dobrą kawę, którą serwują okoliczne kawiarenki.

Podróż przez starówkę to wspaniałe przeżycie. Zabytki są jedyne w swoim rodzaju i robią wrażenie. Jednak Warszawa to także pełna nowoczesność, dlatego też warto zajrzeć na drugą stronę i zrobić zakupy w którymś z centrów handlowych. Warszawa to miasto, które ciągle żyje, wieczorem warto skusić się na wizytę w którymś z restauracji, czy klubów. Oczywiście stolica oferuję także gamę wydarzeń kulturalnych dla każdego i każdy znajdzie tutaj coś interesującego dla siebie. Jeśli przeżyć niezapomniany długi weekend to zdecydowanie w Warszawie.

Możliwość komentowania Niezapomniany długi weekend w Warszawie została wyłączona
Comments are closed.