Nowe apartamenty i osiedla w Warszawie

Home  /  Miejsca  /  Nowe apartamenty i osiedla w Warszawie

Nowe apartamenty i osiedla w Warszawie

mieszkania w Warszawie

Nowy apartament czy stara, lecz klimatyczna kamienica? Nowoczesne osiedla kontra sprawdzone lokalizacje. Rynek pierwotny nie tylko w Warszawie toczy zaciekłe boje z wtórnym. Rzecz jasna, nie ma gotowych odpowiedzi, co lepsze, gdyż obie opcje mają swoje plusy i minusy. O wyborze decyduję indywidualne preferencje i detale.

Kluczowymi aspektami pozostaje cena, lokalizacja, infrastruktura, funkcjonalność, wielkość czy w przypadku rynku pierwotnego planowany termin ukończenia inwestycji.

W przypadku ceny na pierwszy plan wysuwa się koszt metra kwadratowego. Ceny metra kwadratowego nowego apartamentowca w Warszawie wahają się między 5,5-15 tys/m2, co czyni ze stolicy najdroższym miastem w Polsce, biorąc pod uwagę ceny nieruchomości. Generalnie jednak, można przyjąć cenę 7 tys/m2 za uśrednioną kwotę. Rzecz jasna, najbardziej prestiżowe apartamenty kosztują o wiele więcej, jak choćby inwestycja Złota 44 w ścisłym centrum miasta, gdzie średni koszt m2 wynosi ok. 28 tys złotych, ale w najbardziej luksusowej wersji sięga nawet 40 tys złotych. Najdroższymi dzielnicami pozostają Śródmieście, Ochota i Mokotów (choćby Huculska 5 znajdująca się w bliskim sąsiedztwie Łazienek Królewskich). Uśrednione ceny za metr wynoszą w nich około 12 tys złotych. Najtańszymi z kolei są Włochy, Ursus i Białołęka (średnia cena wynosi nieco powyżej 5 tys/m2).

Należy pamiętać, że cena metra2 to tylko jeden, choć ważny czynnik w zakładce kosztów. Potencjalny inwestor musi uwzględnić bowiem również koszty wykończenia czy umeblowania mieszkania, a także jego utrzymania w perspektywie czasu.

Niebagatelnym argumentem przy zakupie mieszkania pozostaje lokalizacja. Nowe apartamenty powstają w zasadzie na terenie całej Warszawy, jednakże zauważyć można pewne prawidłowości. Najbardziej atrakcyjne są dzielnice położone stosunkowo niedaleko centrum (przykładowo: Targówek-Apartamenty Krzywińska, Mokotów, Ursynów-Central Park Ursynów, Bielany- Budynek Mieszkalny na ulicy Staffa, Powiśle-Rezydencja Orłowicza) bądź takie, które zapewniają w miarę dogodny dojazd (np. pobliskie metro). Popularne są także apartamenty w Bemowie czy na Woli (Apartamenty Bliska Wola). Spore zainteresowanie tymi lokalizacjami wynika z korzystnego połączenia ceny w stosunku do lokalizacji. Są to dzielnice nieźle skomunikowane ze ścisłym centrum, a co za tym idzie zapewniają relatywnie dobry dostęp do szkół, szpitali, terenów zielonych, miejsc pracy itp. W metropolii typu Warszawa można przyjąć, że odległość do 10-12 km od centrum miasta to wynik zupełnie przyzwoity, natomiast 5-6 km optymalny.

Wielkość nowych apartamentów jest sprawą najbardziej indywidualną. Większość nowych osiedli zapewnia szeroki wybór metrażu, od 30 metrowych kawalerek do nawet kilkuset metrowych mieszkań. Największa popularnością wciąż cieszą się mimo to 40-50 metrowe, dwupokojowe mieszkania., choć dynamicznie wzrasta rynek lokali trzypokojowych o rozsądnym metrażu (ok. 65 m2). Spowodowane jest to oczywiście myśleniem przyszłościowym, koniecznością wydzielenie dodatkowego pomieszczenia dla przyszłego dziecka.

Ofert na warszawskim rynku nie brakuje. Pozostaje dokonać wyboru pomiędzy oczekiwaniami a możliwościami finansowymi.

Możliwość komentowania Nowe apartamenty i osiedla w Warszawie została wyłączona
Comments are closed.