Pokój hotelowy czy apartament? Wygodne podróżowanie

Home  /  Noclegi  /  Pokój hotelowy czy apartament? Wygodne podróżowanie

Pokój hotelowy czy apartament? Wygodne podróżowanie

by Karolina Malicka czerwiec 12, 2019

Pokoje hotelowe w kilku gwiazdkowych hotelach mogą być przestronne i wygodne, ale nigdy nie będą tak komfortowe i funkcjonalne jak apartamenty. Popularność apartamentów hotelowych w ostatnim czasie gwałtownie wzrosła, a co za tym idzie, można je zarezerwować w naprawdę atrakcyjnych cenach – wygodne podróżowanie wcale nie musi oznaczać dużych wydatków.

Standard pokoju hotelowego

Informacji na temat tego, czego możemy spodziewać się rezerwując pokój w danym hotelu, dostarczają gwiazdki zamieszczone tuż obok jego nazwy. Im więcej gwiazdek, tym wyższy standard hotelu, a co za tym idzie – tym lepiej wyposażone pomieszczenia dla gości.

Pokoje mogą różnić się wielkością, liczbą miejsc do spania, dostępem do prywatnej łazienki i wreszcie – wspomnianym wyposażeniem. Liczba gwiazdek, które otrzymał dany hotel, mówi wiele na temat tego, co znajduje się wewnątrz pokoju, a przynajmniej, zgodnie z przepisami polskiego prawa, znajdować się tam powinno. Jeśli wybierzemy pokój w cieszącym się dobrą opinią hotelu pięciogwiazdkowym, najprawdopodobniej nasze oczekiwania zostaną spełnione. Musimy jednak pamiętać, że do naszej dyspozycji zostanie oddany zaledwie jeden pokój z przedsionkiem i łazienką. Inaczej wygląda to w przypadku apartamentów hotelowych.

Komfortowy apartament hotelowy

Niektóre hotele nadużywają określenia „apartament” tylko po to, by podkreślić wysoki standard pokoju. Pamiętajmy jednak, że pokój o nawet najwyższym standardzie nigdy nie będzie apartamentem.

Apartamenty składają się z kilku pomieszczeń, dlatego w wielu przypadkach stanowią wygodne, niezwykle funkcjonalne mieszkania. W apartamencie hotelowym znajduje się salon, jedna, dwie lub kilka sypialni, łazienka, kuchnia bądź przynajmniej aneks kuchenny. Oczywiście każde z tych pomieszczeń jest stosownie wyposażone. W apartamencie nie może zabraknąć sprzętów i urządzeń, z których każdy z nas korzysta na co dzień. To właśnie dzięki nim, a także wygodnym meblom, pobyt w apartamentach hotelowych upływa w przyjemniej atmosferze.

 

 

Możliwość komentowania Pokój hotelowy czy apartament? Wygodne podróżowanie została wyłączona
Comments are closed.