Przegląd najwspanialszych muzeów w Warszawie

Home  /  Bez kategorii  /  Przegląd najwspanialszych muzeów w Warszawie

Przegląd najwspanialszych muzeów w Warszawie

pomnik upamiętniający powstanie warszawskie

Warszawa to miasto, w którym funkcjonuje ogromna ilość cudownych muzeów. Każdy, kto wybierze się do stolicy i uwielbia obcować z kulturą powinien zajrzeć chociaż do kilku z nich. Przygotowaliśmy nasz subiektywny ranking miejsc, do których w pierwszej kolejności należy skierować swe kroki. Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadną Wam do gustu.

  1. Muzeum Fryderyka Chopina – znajduje się przy ul. Okólnik 1, otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach od 11.00 do 20.00. bilet nie kosztuje dużo, bo 22 zł, ulgowy natomiast warty jest 13 zł, a jeśli nie chcemy nic płacić to koniecznie powinniśmy odwiedzić to miejsce w niedziele, kiedy jest dzień otwarty i wejść do muzeum można całkowicie za darmo. To ogromne muzeum biograficzne (jedno z największych w Europie), którego część stanowi zabytkowe wnętrze pałacu Ostrogskich. Zamek posiada cztery poziomy i 11 sal. Cały obiekt wyposażony jest w ekrany dotykowe i multimedialne ekspozycje, co zapewnia niesamowity efekt. Dodatkiem jest także gra świateł i unoszący się w powietrzu zapach fiołków, które gwarantują niesamowitą atmosferę. W zbiorach muzeum znajduje się też ogromna ilość dokumentów z życia artysty, z którymi można się zapoznać oglądając gabloty.
  2. Centrum Nauki Kopernik – to muzeum znajdziecie przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 2. Czynne jest w każdy dzień, oprócz poniedziałku. Bilet normalny dla jednej osoby kosztuje 27 zł, ulgowy 18 zł, a rodzinny 72 zł. To muzeum noszące cechy laboratorium naukowego, posiadające 10 ekspozycji, których eksponaty można dotykać i używać jako narzędzi badawczych. Część obiektu stanowi również Planetarium, w którym można podziwiać gwiazdy i oglądać filmy w 2D oraz 3D. Więcej o tym miejscu poczytacie na stronie www.kopernik.org.pl.
  3. Muzeum Plakatu w Wilanowie – zlokalizowane przy ul St. Kostki Potockiego 10/16. Czynne trzy dni w tygodniu: poniedziałek, wtorek oraz niedzielę. Bilet wstępu kosztuje niewiele, bo 11 zł normalny, 8 zł ulgowy, a w poniedziałki można wejść do obiektu za darmo. To miejsce ukazujące rozwój polskiej sztuki plakatu. Słynne nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Funkcjonuje jako oddział Muzeum Narodowego. Aktualnie w składzie kolekcji pojawia się ponad 55 tysięcy rozmaitych tytułów.
  4. Muzeum Etnograficzne – ul Kredytowa 1. To muzeum czynne jest codziennie, oprócz poniedziałku. Wejść do niego można z biletem normalnym w cenie 12 zł, ulgowym 6 zł lub w sobotę zupełnie za darmo. To najstarsze muzeum w Polsce, które powstało w 1888 r. Posiada bardzo bogate zbiory, na które składa się ok. 80 tys. eksponatów, z których utworzono 3 ekspozycje: Czas świętowania, Porządek rzeczy oraz Zwykłe – Niezwykłe. Osoby odwiedzające to miejsce mogą podziwiać przedmioty pochodzące nie tylko z Polski, ale i z Europy, Afryki, Australii i Oceanii. W budynku funkcjonuje również muzeum, w którym wyświetlane są filmy o tematyce antropologicznej.
  5. Muzeum Powstania Warszawskiego – umieszczenie go na naszej liście pewnie dla nikogo nie będzie zaskoczeniem. Zlokalizowane przy ul. Grzybowskiej 79. Otwarte codziennie poza wtorkiem. Koszt biletu normalnego, uprawniającego do wejścia, wynosi 18 zł, natomiast ulgowego 14 zł. Zostało uroczyście otwarte w dzień poprzedzający 60. rocznicę Powstania Warszawskiego. Zlokalizowane w dawnej elektrowni tramwajowej z początku XX w. To bardzo klimatyczne miejsce, z multimedialnymi ekspozycjami i monumentem, który przecina wszystkie kondygnacje, a wyryte zostały na nim najważniejsze wydarzenia z całego powstania. Jednym z najważniejszych jego punktów jest Mur Wolności, na którym wypisano nazwiska poległych w czasie walk. Na terenie obiektu słychać odgłos bijącego serca, które ma przypominać tętniącą życiem Warszawę.
Możliwość komentowania Przegląd najwspanialszych muzeów w Warszawie została wyłączona
Comments are closed.