Uczelnie wyższe w Warszawie

Home  /  Obiekty  /  Uczelnie wyższe w Warszawie

Uczelnie wyższe w Warszawie

Uczelnie wyższe w Warszawie

Uczelnie wyższe w Warszawie – przegląd

Nie bez przyczyny stolicę określa się mianem miasta akademickiego. Funkcjonuje w niej mnóstwo szkół wyższych, zarówno państwowych, jak i publicznych. Część z nich cieszy się ogromnym powodzeniem, inne z kolei nieco mniejszych, co w dużej mierze uzależnione jest od oferowanych przez nie kierunków studiów. Jakie uczelnie wyższe w Warszawie mogą wzbudzić twoje zainteresowanie, jeżeli planujesz kształcić się w tym mieście?

Uczelnie wyższe w Warszawie – miniprzegląd

  • Uniwersytet Warszawski – to uczelnia z tradycjami. Założona na początku XIX w. przez cara Aleksandra Wielkiego I. Niestety kilkakrotnie musiano zawieszać jej działalność z uwagi na konflikty wojenne toczące się na terenie Polski (m.in. II wojna światowa). To jedna z największych i najlepszych uczelni wyższych w Warszawie i w całym kraju. Stworzył podwaliny dla kilku współcześnie działających szkół wyższych. Tworzy go 21 wydziałów.
  • Politechnika Warszawska – założona w 1915 r. To jedna z najlepszych i najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w Polsce, a nawet w Europie Środkowo-Wschodniej. Składa się na nią 19 wydziałów i jedno kolegium. To idealne miejsce do studiowania, jeżeli marzy ci się kariera w branży energetycznej, budowlanej, informatycznej, ekonomicznej czy praca w zawodzie architekta. Jeżeli interesują cię techniczne uczelnie wyższe w Warszawie, to ta stanowi idealny wybór.
  • Warszawski Uniwersytet Medyczny – to największa i najstarsza uczelnia publiczna kształcąca przyszłych medyków. Uczęszczają na nią nie tylko Polacy, ale i obcokrajowcy. Powstała w 1809 r. jako Akademia Lekarska, jednak od 1950 r. funkcjonuje jako samodzielna uczelnia, którą utworzono z wydzielonych wydziałów i Akademii Stomatologicznej. Oferuje 14 kierunków, studia podyplomowe, doktoranckie i kształcenie ustawiczne. Jej wydziały to: Wydział Lekarski, Wydział Lekarsko-Dentystyczny, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Wydział Lekarski z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim i Oddziałem Fizjoterapii, Wydział Nauk o Zdrowiu z Oddziałem Pielęgniarstwa, Oddziałem Zdrowia Publicznego i Oddziałem Dietetyki. Co ważne, Warszawski Uniwersytet Medyczny jest założycielem kilku szpitali klinicznych, w których prowadzi się nie tylko praktykę lekarską, ale i badania naukowe oraz zajęcia dydaktyczne.
  • Akademia Sztuk Pięknych – interesują cię uczelnie wyższe w Warszawie, które pozwalają rozwijać talenty artystyczne? Zdecyduj się właśnie na tę. To najstarsza artystyczna szkoła wyższa w Polsce. Powstała w 1816 r. jako wydział Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie powstania styczniowego dokonano jej kasaty, ale po II wojnie światowej znów powołano ją do życia. W 1950 r. połączono ją z Wyższą Szkołą Sztuk Plastycznych, a 7 lat później przemianowano na Akademię Sztuk Pięknych.
Możliwość komentowania Uczelnie wyższe w Warszawie została wyłączona
Comments are closed.