Warszawskie zoo – praktyczne informacje

Home  /  Miejsca  /  Warszawskie zoo – praktyczne informacje

Warszawskie zoo – praktyczne informacje

Warszawskie zoo

Warszawskie zoo – co warto wiedzieć

Zoo od dawna cieszy się wielką popularnością wśród dzieci, ale co ciekawe także licznych dorosłych. Warto jednak wiedzieć, że mamy w Polsce naprawdę różnego rodzaju zoo i nie każde ma bogatą i niezwykłą ofertę. Jednym z ciekawszych zoo jest z pewnością Warszawskie zoo. Zlokalizowane w dzielnicy Praga Warszawskie zoo może pochwalić się niezwykle ciekawą ofertą. Jakie mamy atrakcje w Warszawskiem zoo i dlaczego warto je odwiedzić będąc w stolicy?

Przede wszystkim Warszawskie zoo może pochwalić się naprawdę dużą ilością zwierząt różnego rodzaju, które co więcej znajdują się w ciekawie położnych miejscach na trasie zoo. W Warszawskim zoo z pewnością spotkamy zatem: słonie, różnego rodzaju żyrafy, małpy a także inne bardziej niezwykłe zwierzęta. Co ważne w warszawskim zoo z pewnością znajdziemy także kilka niespodzianek, nie warto ich tutaj zatem zdradzać.

Warszawskie zoo a inne atrakcje

Warto także wiedzieć, że Warszawskie zoo ma także kilka innych atrakcji oprócz tych najbardziej oczywistych. Po pierwsze, w zoo znajdziemy bardzo ciekawe oferty ścieżek edukacyjnych. Zoo nie jest zatem tutaj tylko zwykłym pretekstem do pokazania jak wyglądają poszczególne egzotyczne zwierzęta pochodzące z różnych zakątków świata. Zoo jest tutaj także możliwością autentycznego poznania świata tych jakże pięknych zwierząt i nauczenia się nowych rzeczy.

Poza ofertami licznych ścieżek edukacyjnych w warszawskim zoo znajdziemy także możliwość udziału w konkursach czy warsztatach organizowanych na terenie zoo. Oprócz atrakcji i edukacji na terenie zoo znajduje się także kilka lokali gastronomicznych, w których możemy się posilić gdy po długiej i pełnej wrażeń wędrówce poczujemy, że jesteśmy faktycznie bardzo zmęczeni. Warto także zaznaczyć, że na terenie zoo znajduje się punkt pocztowy. Możemy zatem zrobić znajomym naprawdę ciekawą niespodziankę i kupić w zoo tematyczną pocztówkę i od razu ją stamtąd wysłać.

Planując wypad do warszawskiego zoo warto jednak wcześniej sprawdzić jakie mamy godziny otwarcia i które ścieżki są dostępne. W okresie jesienno-zimowym nie wszystkie zwierzęta można faktycznie oglądać.

Możliwość komentowania Warszawskie zoo – praktyczne informacje została wyłączona
Comments are closed.